Хто може брати участь в конкурсних торгах

Взяти участь в відкритих торгах має право кожен, хто готовий надати повний тендерний пакет документації та виконати всі інші умови, що прописані організатором процедури. Одним з актуальних питань є підготовка до участі в процедурі і тут все розпочинається з пошуку майданчика, вибору лоту, підготовки документації, перевірки заяви та її надсилання для участі в торгах.

Для того, щоб ознайомитися з конкретними умовами для участі в лоті, ви можете перейти на сайт sale.ueex.com.ua/filter/arrested-property. Тут ви можете знайти оголошення, що відповідають вашим критеріям та є для вас потенційно цікавими. 

На сайті цієї ж української енергетичної біржі ви можете звернутися за допомогою до технічної підтримки та задати питання, що вважаєте для себе важливими. Як і на більшості інших акредитованих майданчиків, підтримка працює на цілодобовій основі. 

Всіх учасників можна поділити на дві категорії:

  • Фізичні особи – це може бути невеликий підприємець, який веде свою діяльність та зацікавлений в тому, щоб взяти участь в торгах. Важливою умовою для учасника є сплата гарантійного внеску. Важливо, щоб документ з підтвердженням виконаної транзакції був доданий до тендерної документації та відправлений в зазначений термін. Ще однією важливою умовою є наявність електронного підпису, що дозволяє спростити процедуру участі в таких процедурах;
  • Юридичні особи – сюди можна віднести компанії, організації та навіть корпорації, що також можуть брати участь в електронних торгах. Займатися питанням аукціону може один з уповноважених працівників, який має відповідне доручення та дозвіл. Окремо варто виділити індивідуальних підприємців, обов’язковою умовою для яких є надсилання копій документів та заяви зі всіма виписками, квитанціями та гарантійним внеском.

Що стосується організатора конкурсних торгів, його також можна вважати одним з учасників процедури. Відповідно, в нього також є певні зобов’язання. Одне з них – це надання тендерної документації, визначення дати проведення конкурсних торгів, часових рамок, вимог до учасників та інших параметрів, які повинні бути включені до самого оголошення.

Говорячи саме про поняття конкурсних торгів – це та процедура, що гарантує наявність прозорих умов, виконуючи які, користувачі можуть стати учасниками в торгах. Зазвичай, під конкурсною процедурою мається на увазі прозорий та відкритий формат. 

Головна перевага такого формату полягає в тому, що інформація про результати торгів завантажується до системи ПроЗорро. Будь-яка людина, навіть не проходячи реєстрації, має змогу перейти на цей сайт та ознайомитися з цією інформацією.

Особливості проведення державних торгів

Сучасна форма закупівель в Україні влаштована за таким принципом, щоб надати рівні права всім учасникам. Ключовим завданням проведення державних торгів в форматі тендеру є економія коштів та отримання якісних товарів або ж послуг.

Це стосується тих компаній, організацій та установ, що фінансуються з державного бюджету. Саме вони зобов’язані проводити всі закупівлі з використанням системи ПроЗорро. Більш того, вони повинні дотримуватися річного плану закупівель, в якому прописується весь бюджет на рік, якого варто дотримуватися.

Що стосується особливостей саме державних торгів, то до них можна віднести:

  • Прозорість – на відміну від приватних аукціонів, органи контролюють надходження та витрати бюджетних коштів. Відповідно, така процедура повинна проводитися з врахуванням всіх пунктів українського законодавства;
  • Часові обмеження – в законі чітко прописано, скільки часу дається на підготовку заяв, подачу оголошень, аналіз пропозицій визначення переможця та підписання договору. Тому, всі ці рамки повинні бути дотриманні в точності до хвилин;
  • Документація – це ще один базовий момент і це стосується як замовника, що виставляє тендерну документацію до лоту, так і учасника, що надсилає свої дані. Всі документи повинні бути достовірними та легальними.

Для отримання більш детального опису вимог до державних торгів, потрібно обирати конкретний напрямок і знаходити по ньому відповідну інформацію.

Як взяти участь в державних торгах автотранспортом

Визначившись з електронним майданчиком, вам потрібно обрати лот, що підходить по вашим критеріям. Для цього, ви можете задіяти фільтр та задати в ньому всі відповідні параметри.

Наступним кроком є підготовка тендерної документації, оформлення цінової пропозиції. Очікування відповіді, підписання угоди та завантаження звіту про укладання та виконання умов договору до системи ПроЗорро.

Говорячи про типи транспорту, який можна купити на державних торгах, це може бути як легкова так і вантажна техніка, спеціалізоване обладнання, водний транспорт й безліч інших категорій майна.