Великі партії технічної деревини можна купити на майданчику ТБ УЕБ

Щоб придбати крупну партію деревини технічного призначення, приймайте участь у електронних біржових торгах. Завдяки прийняттю Постанови №1178 «Про запровадження пілотного проекту по організації онлайн-торгів необробленим лісом» кожен учасник ринку має рівні права і може запропонувати свої ціну та умови прямим постачальникам лісу. Державне регулювання та відкриття універсальної онлайн платформи Прозорро дає змогу виключити корупційні складові та продаж деревосировини «своїм» людям за заниженою вартістю. Сервіс державних закупівель ProZorro має багаторівневу систему захисту, на ньому зберігаються всі дані про проведення торгових операцій за весь час. Дані неможливо змінити чи відкоригувати.

Продаж технічної деревосировини на електронних торгових біржах

Для залучення більшої кількості учасників торгів, Прозорро співпрацює з партнерськими ресурсами. Одним з акредитованих партнерів є Товарна біржа «Українська Енергетична Біржа» (ТБ УЕБ), яка пропонує ряд вигід користувачам. Більше інформації про діяльність майданчика можна дізнатися за посиланням sale.ueex.com.ua.

До технічної деревини відносяться відходи лісозаготівельної галузі, які не підходять до виробництва ділової продукції, меблів. Технічна сировина хвойних порід використовується у будівництві будинків, споруд, мостів та ін. Сосна відрізняється високим рівнем просмоленості, тому є стійкою до процесів гниття. Модрина не така просмолена, але у процесі усихання може розтріскуватися. Модрина підходить для виготовлення шпону, меблів – завдяки красивій природній структурі.

На біржових онлайн торгах лісові господарства виставляють різні породи технічної сировини з сосни, модрини, ялини, липи, берези, осики, а також твердолистяних порід (дуб, граб, ясень та ін.). Мінімальний обсяг продажу лісу через систему ProZorro.Sale складає 150 м3, вартість лоту – від 200 000 грн. Такі вимоги висуваються до державних лісогосподарств. У публічних торгах можуть приймати участь державні та комунальні підприємства, комерційні структури, підприємці. Лісгоспи можуть формувати лоти з різних сортів та порід деревини, включаючи відходи заготовки та деревообробки.

Як прийняти участь у придбанні технічної деревині через відкриті торги

З інформацією про особливості продажу технічної деревині через відкриті електронні торги можна ознайомитися за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/tehnichna-derevyna-na-elektronnomu-majdanchyku-prozorro-prodazhi.

Щоб стати учасником відкритих аукціонів (в якості учасника чи ініціатора оголошення тендеру), треба зареєструватися на Товарній біржі «Українська Енергетична Біржа». Продавець формує свою пропозицію. Додає детальний опис лоту (партія продукції чи сировини), вказує стартову вартість, якісні та технічні показники деревини, породу, сорт, призначення та ін. Компанії та підприємці, які хочуть придбати технічну деревину у заготівельника лісу напряму, реєструються на оголошений публічний аукціон і пропонують свою стартову ціну. В процесі електронних торгів можна змінювати ціну, на крок, який обмежений системою (в діапазоні 0,5-3 %). Переможцем тендеру стає учасник, який запропонував найвигідніші умови. Якщо продавець обирає учасника с відверто невигідними умовами, це може бути схоже на «договорняк» і інші учасники можуть оскаржити таке рішення, звернувшись до представників онлайн платформи чи до Антимонопольного комітету.

Питання по прийняттю учать у біржових торгах, допущенню до публічних аукціонів можна задати менеджеру майданчику ТБ УЕБ за контактними телефонами.