Зміна ціни на електроенергію на УЕБ

Українська енергетична біржа відповідає на запитання щодо зміни вартості електроенергії. Завдяки реформуванню процесу встановлення цін, вдалося ввести нову модель ринку.  УЕБ дає доступ до джерел інформації та останніх тенденцій вартості електроенергії. Щоб впевнитися в грамотності та якості роботи системи, кожен охочий може взяти участь в електронних торгах.

Процес формування цін на біржі до введення реформи

Раніше вартість електроенергії формувалась під впливом середніх показників використання ресурсу в окремій сфері, незалежно від того, в який час дня використовувалась електроенергія. Така система визнана неідеальною тому, що ціна формувалась с допомогою єдиного державного регулятора. Він забезпечує державне регулювання в сфері енергетики та забезпечення населення комунальними послугами.

Зміна ціни на УЕБ з 2019 року

Після введення в дію закону про ринок електроенергії, умови діяльності компаній-учасників зазнали змін. Ціни для користувача формуються в залежності від:

  • кількості використаної енергії;
  • графіку розрахунку;
  • своєчасності виплати платежів;
  • кількості енергії, яку використали протягом доби.

Також держава ввела новий механізм дії спеціальних зобов’язань, згідно з якими компанії мають продавати електричну енергію населенню за нижчою ціною, ніж ринкова. В майбутньому вартість всієї енергії, яку виробляють атомні та гідроелектростанції, буде встановлювати ринок. При цьому підприємства, котрі отримують теплову енергію з вугілля або природного газу не будуть мати впливу на ціну.

Важливою деталлю ринку виступає запуск торгівлі електроенергії по двосторонній угоді. З 2019 року УЕБ виступала тимчасовим організатором аукціонів. Також біржа перемогла на конкурсі, завдяки якому її визнали постійним організатором аукціонів для реалізації електричної енергії на основі двостороннього договору.

Більше інформації про діючу вартість можна знайти на сайті www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/tsena-elektroenergii-na-ueb-istochniki-dannyh-i-poslednie-tenden/. Останні спостереження показали, що дані зміни зробили ринок конкурентним та стабільним. Двосторонні договори дають можливість кожному учаснику бути на рівних умовах. Така система формує прозору та ринкову ціну на електричну енергію. Користувачі можуть вибрати найбільш вигідний варіант.