Чим відрізняється розстрочка від кредиту та як ними користуватися?

Простим покупцям може помилково здатися, що між кредитом та розстрочкою немає принципової різниці. Насправді, ці форми запозичення мають суттєві відмінності, хоч і підходять до певної міри задоволення таких потреб. Кредит розстрочка це різні поняття і в цій статті ми дамо вам повну інформацію про них.

Що таке кредит та як ним користуватися?

Кредит – форма економічних взаємин, за якої відбувається надання певної суми грошей під відсоток фізичній чи юридичній особі.

7 базових умов кредитування:

  1. Кредитор завжди вимагає грошову винагороду у вигляді відсотків чи комісій.
  2. У ролі позичальників можуть виступати підприємства, ФОП та повнолітні громадяни.
  3. Розмір процентної ставки, сума та термін кредитування прописується в договорі.
  4. Сторони узгоджують схему погашення. Графік передбачає щомісячні платежі.
  5. Тривалість дії кредитної угоди може сягати десятиліть.
  6. Видані гроші зараховуються на картку або надаються готівкою.
  7. Під час розгляду заявки зазвичай вивчається кредитна історія та запитується довідка про доходи.

Кредити видаються:

  • у товарній формі. Позичальник отримує у тимчасове користування певне майно;
  • у грошовій формі. Позичальник отримує обумовлену суму під зазначений у договорі відсоток;
  • у змішаній формі. Наданий у позику товар повертається грошима або навпаки.

Максимально вигідні банківські продукти з низькими відсотковими ставками та тривалими термінами погашення доступні позичальникам, які мають бездоганну репутацію. Якщо допускаються прострочені платежі, то кредитор має право оштрафувати клієнта. Рейтинг позичальника знизиться, а з оформленням нових позик будь-якого типу виникнуть суттєві проблеми.

Споживчий кредит – фінансова угода, призначена для задоволення побутових і невідкладних потреб. Ця форма кредитування може бути забезпеченою та незабезпеченою. Залучення поручителя чи надання застави підвищить шанси схвалення заявки. Однак позичальник зіткнеться з ризиком втрати використаного для забезпечення майна у разі прострочених платежів.

Що таке розстрочка та якою вона буває?

Розстрочка – спосіб оплати товарів та послуг шляхом повернення повної вартості купівлі частинами. Тому якщо у вас виникає сумнів, кредит чи розстрочка, то краще надати перевагу другому варіанту. Послуга надається без нарахування відсотків, але позичальник зобов’язується здійснити початковий внесок – фіксовану виплату, відсоток вартості товару або перший платіж у рахунок погашення заборгованості.

7 базових умов розстрочки:

  1. Предметом договору може бути лише товар, послуга чи певний вид робіт;
  2. Вартість покупки ділиться на кілька платежів і не може перевищувати ціну товару;
  3. Грошова винагорода у вигляді регулярних процентних нарахувань відсутня. Якщо ви обираєте між послугами кредит і розстрочка різниця перш за все полягає саме у цьому;
  4. Покупець змушений здійснювати початковий внесок. Проте іноді можна знайти спеціальні сервіси, котрі не будуть від вас цього вимагати;
  5. Угода укладається протягом півгодини внаслідок мінімальних вимог до клієнтів;
  6. Термін дії договору зазвичай не перевищує одного року, але іноді сягає 18 місяців;
  7. Періодичність виплат на рахунок погашення заборгованості може становити тиждень чи місяць.

Види розстрочки:

  • Безвідсоткова;
  • Із нарахуванням відсотків.

Перший варіант вигідний для покупця завдяки відсутності комісій та націнок. Оформити заявку можна прямо на сайті або в торговому залі магазину. Якщо правочин укладається через банк, фінансова установа може нав’язувати додаткові збори за обслуговування. Опція розстрочки є у багатьох банківських установах, що мають великі мережі магазинів-партнерів. Між поняттями розстрочка і кредит різниця досить суттєва. Проте якщо ви будете обирати розстрочку із нарахуванням відсотків, то варто розуміти, що від кредиту ця опція фактично не відрізняється. Намагайтесь знайти безвідосткову розстрочку чи скористатися послугами спеціалізованих сервісів. 

Оплата частинами може стати прекрасним варіантом для тих, хто намагається взяти товар вже зараз, а повернути за нього гроші дещо пізніше. Причому без переплат по відсоткам. Якщо у вас є на вибір два варіанти, кредит і розстрочка, то слід віддати перевагу саме другому. Розстрочка у будь-якому випадку дозволить вам придбати певну річ на вигідних умовах.

Розстрочка потрібна для двох цілей:

  • Придбання товарів та послуг за вигідними базовими цінами або з суттєвими знижками;
  • Здійснення необхідних покупок із мінімальним навантаженням на сімейний чи особистий бюджет.

Гроші на виплати не видаються. Магазини не займаються оформленням грошових позик. Тим часом банки, беручи участь у програмах розстрочки, спрямовують надані у позику кошти на оплату товару або послуги.