Електронна торгівля

Якщо раніше для багатьох учасників спроби отримання майна держави або регіональної спільноти зводилися до нуля, то з організацією цифрової системи Prozorro це змінилося. Звичайно, раніше аукціони проводяться на спеціальних торгах, які проводилися іншими біржами. Але механізм призначення кінцевого покупця в них був недосяжний для користувачів подібних бірж. Ніхто не знає, як клієнта насправді провіряли на подібних закритих біржах. 

У новій цифровій системі Prozorro немає закритих аукціонів. Процедура торгів повністю представлена ​​клієнтам як відкрита книга. В результаті будь-який учасник, який хоче стати клієнтом, має право бачити, хто є лідером аукціону, а хто, навпаки, поступається своїми позиціями, виграє за результатами цих аукціонів.

Як використовувати функціонал Prozorro.Sale

Для участі у дійсно прозорих торгах необхідно виявити акредитовану платформу, яка пов’язана з діяльністю системи Prozorro.Sale. Наприклад, Українська універсальна біржа має право називати себе однією з таких. За адресою цієї платформи є можливість купувати власність не тільки у держави та місцевого самоврядування шляхом аукціонів. Також проводяться енергійні аукціони об’єктів, майна фінансових установ та банків, які збанкрутували, та інших видів нерухомості.

Щоб призначити користувача як учасника торгів, необхідно пройти просту реєстрацію. Після цього з’являється можливість розпочати участь у захоплюючому аукціоні. Будучи легальною платформою, що співпрацює з дизайном Prozorro.Sale, УУБ у будь-який час забезпечує можливість будь-якого користувача ознайомитися з інформацією більш ретельно про реалізовані лоти, укладені на порталі. Цей варіант усуває навіть тінь сумніву в тому, що аукціони, або не так багато з них, проводилися без виконання умов та законів.

Іншими словами, всі торги, що здійснюються на домені Української універсальної біржі, здійснюються чесно. В результаті учасник може стати переможцем на сайті. Найголовніше – це вміння проводити аукціони та робити потрібну пропозицію в потрібний час. Слід зазначити, що опублікувати при продажі активу чи об’єкта на цій біржі абсолютно нескладно.

Як взяти участь у торгах підприємцю

Якщо підприємець вирішив взяти участь у тендері, необхідно буде надіслати заповнену заявку на участь. По-перше, необхідно пройти етап електронної реєстрації, пізніше – займатися пошуком тендерів. Після вибору відповідного варіанту необхідно буде дослідити всі вимоги тендеру. До певної дати необхідно буде зібрати всі документи, перераховані в системі. Пропозиції та питання необхідно задавати через сайт автоматизованої системи

Перш ніж подавати заявку, запитайте клієнта, що необхідно підготувати з документів. Потрібно лише врахувати, що ця функція доступна лише в кінці подання заявки на тендер. Вірніше, до закінчення 10 днів. Після закінчення терміну змінити неможливо буде нічого. Клієнт, у свою чергу, повинен відповісти кожному учаснику протягом 3 днів.

Під час спілкування він має право змінювати дані, прописані в документах. Якщо це станеться, подання заяв продовжується ще на кілька днів, приблизно на тиждень. Усі повідомлення про найменші зміни у тендері надсилаються на особисту пошту учасника або в індивідуальний кабінет. Кожен із людей може легко ознайомитися з ними та виправити помилки. На все це приділяється досить багато часу.

Тоді учасники можуть розпочати оновлення програми або видалити заявку та відкликати пропозицію. Для правильного здійснення закупівель необхідно зібрати певну кількість учасників, вони подадуть відповідні документи. Порогові ставки включають одну особу, надпорогові – 2 особи. Якщо дані не відповідають, покупка буде скасована на механічному рівні. Аукціон з’явиться лише в тому випадку, якщо у тендері не буде залучено достатньо людей для його проведення.

Як проводиться аукціон?

На даний момент програма «відкриває» суму рахунків. Його пропонують учасники тендеру. Ціни проходять через зменшувальну систему сортування в системі. Торги проходитимуть у три етапи. На будь-якому етапі один із учасників зменшить ціну пропозиції. На новому етапі ціна починається з останнього рівня. Аукціони землі – це нове направлення в системі, котре бистро розвивається.

Жодних вимог щодо зниження ціни немає. Найголовніше – дотримуватися правил. Будь-яке зменшення має перевищувати мінімальні кроки аукціону. Все зазначено в умовах тендеру.

Після проходження 3-го етапу, система розкриває всі пропозиції, вони стають відкритими. Кожен з учасників може ознайомитися з цінами та необхідними документами, вони підтверджують кваліфікаційну категорію виконавця. І тоді на підставі даних підрядник дасть точну оцінку пропозиціям.

Найважливішим критерієм є вигода від економічного становища. На самому початку вам потрібно побачити замовлення з мінімальною ціною. Клієнту надається певний час, щоб ознайомитися із заявкою. Від 5 до 14 днів. У деяких випадках це може зайняти більше часу.