Продаж круглих лісоматеріалів на Прозорро

Онлайн сервіс публічних державних закупок Прозорро дає можливість придбати деревину та іншу продукцію від виробників та постачальників за ринковою ціною. Це дуже зручна та доступна веб-платформа державних закупівель, яка працює з 2016 року. Через відкриті електронні торги лісогосподарства та лісозаготівельні підприємства державної та комунальної власності зобов’язані реалізувати свою продукцію. Купити сировину обсягом більше 150 кубів на суму більше 200 000 грн. можуть підприємці, приватні та державні компанії. Для зручності Прозорро співпрацює з партнерськими онлайн ресурсами – Українською Універсальною Біржею ті іншими.

На УББ можна отримати новини про тендери Прозорро, проконсультуватися по процедурам підготовки та подання документів, проведення торгів. Реєстрація за посиланням sale.uub.com.ua

Круглі лісоматеріали – класифікація

До круглих лісоматеріалів відноситься дерева, які отримують шляхом поперечного розділення. Для цього використовується деревина хвойних та листяних порід різного сорту. Стовбури до розпилення можуть відчищатися від кори чи розділятися з корою.

Основні групи круглих лісоматеріалів:

  • Колода – круглий сортамент різної довжини. Заготовлюється для використання в круглому виді або для отримання пиломатеріалів загального та спеціального призначення. Колоди отримують з верхньої та середньої частини стовбура дерева.
  • Кряж – відрізок нижньої чи кореневої частини стовбуру. Це деревина спеціального призначення. З якої виготовляється шпон, фанера, тара, сірники та інша продукція.
  • Чурак – короткий сортамент, який виготовляється з кряжів.

Українські лісогосподарства та лісозаготівельні компанії готують сировину для продажу, з урахуванням виду та сортності дерев, а також попиту на ту чи іншу товарну категорію.

Особливості продажу круглих лісоматеріалів в ProZorro.Sale

Онлайн ресурс Прозорро.Продажі пристосований для комфортного проведення електронних торгів продукцією промислового призначення, товарів та сировини, замовлень робіт та послуг.

Щоб продати лісосировину хвойних та листяних порід на Прозорро, зареєструйтеся на електронній біржі УУБ, перейшовши за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/lisomaterialy-krugli-shvydko-prydbaty-na-aukcioni-prozorro-sale

Після реєстрації на ресурсі УУБ можна отримати професійну консультацію про підготовку тендерної документації та участь у публічних торгах. Потім потрібно зареєструватися на Прозорро, на подати заявку на проведення публічного аукціону. Згідно правил системи, в заявці вказується код лоту – ідентифікаційний номер CPV (Common Procurement Vocabulary) з класифікатору ДК 021:2015 (Єдиний закупівельний словник (ЄЗС). Також додається опис продукції, стартова ціна, умови укладання контракту. Після оголошення тендеру зацікавлені сторони подають заявки на участь, пропонуючи свою вартість, орієнтуючись на побажання продавця та ринкову ціну лісу.