Обов’язок накладення електронного підпису на тендерну пропозицію

Від 11 червня 2020 року стало актуальним питання накладення електронного підпису на тендерну пропозицію. Так сталося через наказ Міністерства економіки України щодо обов’язку замовників вимагати від постачальників накладення електронного цифрового підпису на пропозицію.

Мі розглянули це питання доволі досконало та вирішили розповісти вам в загальних умовах певні тонкощі прийнятого наказу. Дочитавши статтю до кінця ви отримаєте відповідь на запитання, чи обов’зковий електронний підпис на тендерній пропозицій від постачальника.

Види електронних підписів

Відповідь дуже проста. Відповідно до зазначеного наказу, із 12 квітня 2021 року ця вимога стала обов’язковою. Це було впроваджено для того, щоб отримати можливість підтверджувати дії постачальників в системі торгів. Окрім цього, завдяки такій процедурі накладення підпису, число відмов від забезпечення угоди скоротиться.

Деталі прийнятого наказу зазначено на сайті інформаційного порталу Мегасейл. Ознайомитись із його функціоналом ви можете на сайті Megasale. Портал працює винятково із перевіреними джерелами, а тому інформація завжди достовірна та правдива.

Якщо ви не маєте електронного підпису, то варто звернутись за допомогою до адміністрації вашого електронного майданчика системи Прозорро. Компетентні спеціалісти допоможуть вам створити особистий підпис та навчать як ним користуватись у майбутньому.

Наразі існує два види підписів. Першим є кваліфікаційний електронний підпис (КЕП), котрий є удосконаленим ніж звичайний та створюється за допомогою бази кваліфікованого сертифікату відкритого ключа. Його зберігають на спеціальному носії інформації, що захищено спеціальною системою.

Другим різновидом буде УЕП – удосконалений електронний підпис, котрий виготовляться із застосуванням криптографічного перетворення даних. Ми вам рекомендуємо оформляти одразу КЕП, оскільки наразі система постійно прогресує, і сучасні реалії дають змогу стверджувати, що сучасний електронний підпис не буде потрібно змінювати.

Щоб ознайомитись із переліком електронних майданчиків, спеціалісти котрих допомагають своїм клієнтам зробити електронні підписи, просто завітайте до сайту megasale.com.ua. та вивчіть потрібну інформацію.