Продаж пиломатеріалів на відкритих аукціонах

В рамках реформи діючої системи продажу необробленої деревини у 2020 році був запущений пілотний проект. Згідно з планами Уряду, вітчизняні лісгоспи частину своєї продукції повинні продавати на відкритих аукціонах системи Prozorro.Sale. Кожен електронний аукціон з реалізації будь-якої необробленої деревини проходить прозоро та чесно з рівними умовами для усіх учасників. Більше про відкриті аукціони з продажу лісу за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/tsina-na-kruglyak-vilh-v-ukraini-na-prozorroprodazhi/.

Внесення змін у систему продажу лісу

Завдяки нововведенню, споживачі лісової сировини, які проводять заготівлю лісу, отримують можливість реалізовувати власну продукцію у зручному форматі на електронних майданчиках Прозорро.Продажі, де їх може придбати кожен охочий.

Зовсім недавно реалізація лісу вважалася незаконною, так як не існувало чітких правових норматив, які могли б врегулювати даних процес. Тому створення віртуальних торгів по реалізації необробленої деревини за допомогою майданчиків Прозорро допомагає вирішити безліч важливих питань.

Дані аукціони вважаються відкритими практично для всіх учасників, в тому числі державних та громадських спостерігачів. Знадобиться тільки участь в аукціонних торгах, де зареєструватися в системі може практично кожен, після чого він може вивчати лоти та робити ставку.

Спочатку до даного проекту приєднуються головні регіони країни. Але через кілька років у проекті будуть приймати участь лісозаготівельні підприємства по всіх куточках країни. Власникам та продавцям необробленої деревини надається можливість використовувати власні ресурси для реалізації в системі ProZorro.Sale.

Як сьогодні продається ліс в Україні

Продавати деревину на відкритих аукціонах можуть всі вітчизняні лісові господарства. Як правило, основним предметом реалізації стануть лісоматеріали різних порід, які формуються в певні лоти лісозаготівельними підприємствами. Наприклад, всього за один раз учасник зможе купити до 500 куб. м. дров, деревини промислового призначення, або лісу-кругляка з вартістю 300 000 гривен.

Лісова сировина, що виставляється на віртуальних аукціонних торгах необробленої деревини на платформі Прозорро.Продажі, може бути придбана фізичною, юридичною особою, у тому числі іноземними компаніями. Об’єми торгів постійно зростають, що свідчить про прямий інтерес представників бізнесу до такого формату торгів. Це логічно, адже він виключає корупцію, зловживання та забезпечує рівні умови для усіх учасників.