Що потрібно знати про приватизацію в Україні: чи загрожує криза країні?

У період кризи інвестиції зовсім не припинилися — практично 1 млрд грн — на такі цифри виріс Держбюджет за перші три місяці 2021 року.

Варто нагадати, що тепер скажуть прихильники теорії про тотальне безгрошів’я під час кризи, ця стаття явно змусить виявитися їх в незручному становищі.

Дивлячись на статистику 2020 року і порівнюючи з першим кварталом 2021-го, можна зробити висновок про те, що під час пандемії, активність у сфері інвестицій аж ніяк знаходитися не на нижчому рівні, і за об’єкти держвласності можливо отримати значні суми.

Варто звернути увагу на те, що 1 млрд. грн. про який згадувалося вище – показник тільки приватизації малої, з урахуванням святкових днів і вихідних в перший місяць 2021 року, коли активність трохи нижче середньорічної.

Статистика за минулі роки

Статистика за останні 3 роки:

  • 2018 рік — 300 млн грн;
  • 2019 рік — 500 млн грн;
  • 2020 рік — 3 млрд грн.

Не потрібно бути математиком, щоб порахувати обсяг інвестицій до Держбюджету, і провести паралель між благополучними роками і періодом пандемії.

Суму можна вважати показовою, адже основними угодами були об’єкти різних масштабів, використання і профілів: занедбані будівлі, готелі, гаражі, невеликі ділянки. Близько 2 тисяч торгів за об’єкти, які дають можливість зрозуміти, що на кожен товар або об’єкт знайдеться свій покупець в будь-який час і в будь-яких умовах.

Період пандемії вніс свої корективи, тим самим, створивши нові державні пріоритети. Система працює з кризою використовуючи високий професіоналізм, відкритість і чіткість процедур приватизації, не звертаючи уваги на корупцію, не проявляючи до неї толерантність.

Це принесло свої плоди, і ми можемо побачити їх в статистиці за 2020-2021 роки.

Цифри дають зрозуміти про справжні наміри інвесторів, оцінити їх зацікавленість в активах держави.

Благополучний доковідний 2019 рік склав 37% зростання в аукціонах.

2020 рік, будучи нестабільним в усіх відношеннях — 191%.

Так само, варто відзначити, що навіть незважаючи на обмеження в через пандемію, кількість учасників торгів стало до 3,1. У 2019 показник був 2,2.

У 2020 році держава отримала 3 млрд. грн., а обсяг в 2019 році становив 561 млн. грн., що говорить про зростання в 5,3 рази.

Таке зростання показує, що конкурентна боротьба серед інвесторів ведеться, тим самим підвищуючи приватизаційні угоди України.

Об’єкти малої приватизації мають високий шанс отримати хороший результат за допомогою зусиль в пошуку інвесторів. Бізнес бореться за активи і може пропонувати ринкову ціну. Більш інформації є на сайті Асоціації aeaep.com.ua.